Šperky si klienti mohou vybrat dle předložených katalogů, nebo jim mohu zhotovit výtvarné návrhy "ušité na míru" a podle nich vyrobit zcela originální šperk. Možná je i realizace návrhů dodaných klientem. Návrhy také běžně zasílám a konzultuji formou emailu.

 

Na originální šperky poskytuji mimořádnou záruku 10 let. Takové šperky jsou označeny ražbou autorské signatury. Touto značkou zároveň zaručuji, že nebude vyroben další shodný kus.

 

 

Šperky vyrábím ze zlata ryzostí 585/1000 (14 karátů) nebo 750/1000 (18 karátů), dále pak z platiny ryzosti 950/1000 a ze stříbra ryzosti 925/1000.

Zlaté šperky mohou být v různých barevných kombinacích (žluté, růžové, červené, bílé). Zvláště v poslední době jsou moderní šperky z bílého zlata, kde k dosažení excelentně bělostné barvy opatřuji povrch galvanickým pokovováním rhodiem.

 

Zaměřuji se na výrobu prakticky všech druhů šperků, jako jsou dámské a pánské prsteny, zásnubní a snubní prsteny, náušnice, brože, náhrdelníky, závěsy, spony do kravat, manžetové knoflíky, náramky, řetízky atd.. Zvláště pak se specializuji na moderní šperky s brilianty a drahými kameny vůbec.

Pro firmy vyrábím také takzvané corporate jewelry (firemní šperky s logem firmy, jako jsou brože, prsteny, spony do kravat apod..).

 

 

Spolupracuji s vynikajícími brusičskými firmami na Turnovsku, které má mnoha set letou tradici ve zpracování vzácných nerostů. Je tedy možné objednat téměř jakýkoliv drahý kámen, v požadované kvalitě, velikosti a výbrusu.

 

V mé základní nabídce je více než 600 vzorů snubních prstenů. Snubní prsteny symbolizují spojení novomanželů a jsou jim trvalou připomínkou vzájemné lásky. Je tedy namístě věnovat jejich výběru patřičnou pozornost.

Kromě standardních vzorů nabízím realizaci originálních snubních prstenů dle představ novomanželů anebo mých návrhů. Samozřejmostí jsou rytecké práce (datum svatby, jméno apod.), dále pak vsazování briliantů, které jsou výrazným zdobným prvkem a symbolem nevinnosti.

 

K výrobě zlatých šperků je pro klienty výhodné, když si dodají vlastní zlato (šperky, zlomky, dentální materiál). Zaplatí potom jen práci, doplňky (drahé kameny) a puncovní poplatky za označení šperku úřední značkou na Puncovním úřadě.

 

 

Klientovi je již při zadávání zakázky sdělena a písemně potvrzena předběžná cena, jejíž konečnou podobu není možné překročit o více než 10%.

U ruční zakázkové výroby, kde každý kus vyžaduje individuální technologický přístup, je cena tvořena součtem ceny materiálu, doplňků (drahých kamenů), práce a puncovních poplatků za označení šperku úřední značkou (puncem) na Puncovním úřadě.

 

Na zhotovený šperk poskytuji dvouletou (na originální šperky desetiletou – viz výše) záruční dobu a kompletní pozáruční servis.

 

Všechny moje šperky jsou opatřeny puncovní značkou, raženou českým Puncovním úřadem, dále pak mojí výrobní značkou a odpovídajícím ryzostním číslem.

 

Marek Rufert 2017 webdesign: jirimaly.cz